Prodlužování řas,Permanentní make-up, Líčení, Kosmetika, Marcella Králová, Golčův Jeníkov

Marcella Králová
Vytisknout tuto stránku

Permanentní make-up

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky – epidermu, implantují přírodní barviva. Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat. Oči zvýraznit oční linkou nebo můžeme docílit zlepšení tvaru rtů, či potlačit jejich asymetrii.

Permanentní make-up, je označení speciální kosmetické metody líčení, při které se implantují  barviva (pigmenty) do vrchní vrstvy pokožky – epidermu, speciálním přístrojem za použití pomůcek na jedno použití. Převážně se tato metoda používá pro úpravu obočí, očních linek a kontur rtů, dále pak pro korekci vzhledových vad. Permanentní make-up klade velký důraz na přirozený vzhled, nenahrazuje líčení, nýbrž je jeho podkladem.

Metoda vláskování obočí nebo 3D obočí se odborně nazývá Microblading.

Aplikované místo je předem předlíčené a s klientkou konzultované. Vše předem uvidíte, nic nebude provedeno bez Vašeho souhlasu. Barevný odstín je rovněž předem vybrán podle Vašeho typu a Vašeho přání. K dispozici je široká paleta odstínů, které se navíc dají míchat. Ohledně hygieny z naší strany, veškerý materiál, který se dotýká kůže klientky, je pouze na jedno použití, přenos jakékoli infence není možný. Bezprostředně po aplikaci bude pignemt velice výrazný. Je to zapříčiněno prokrvením aplikovaného místa a zabarvením pigmentu krví, která lehce prosákne. Poté, co se stroupky vyloupnou, pigment, který zůstává v pokožce, bude o více než 30% světleší - záleží na výchozí barvě, vlastní pigmentaci pokožky, způsohu hojení aj.. Definitivní odstín pigmentu se projeví až cca měsíc po aplikaci.

Trvanlivost permanentního make-upu je velice individuální. Uvádí se rozmezí od 1 do 3 let. Po uplynutí cca jednoho roku permanentní make-up začíná postupně ztrácet svou sytost, ale tvar je stále zřetelný a viditelný. Postupem času pigment z pokožky úplně vymizí. Je mnoho faktorů, které ovlivňují trvanlivost (stáří pokožky, elasticita, jestli je kůže mastná, časté opalování, používání bělících přípravků na obličeji, různá omlazující ošetření v korektivní dermatologii, používání laserů, aplikace Botoxu, aplikace výplňových materiálů, detoxikační kůry atd.).  Pro prodloužení trvanlivosti permanentního make-upu je doporučeno používat při slunečním záření (včetně solárií) na pigmentovaná místa vždy ochranný krém s vysokým UV faktorem.

Aplikace permanentního make-upu není jednorázový úkon,v zájmu dosažení těch nejlepších výsledků se každý zákrok provádí na dvě  sezení. Aplikace spočívá v úvodním zákroku a v korekci. V době hojení po prvním zákroku se zjistí, jak pokožka reaguje na daný aplikovaný pigment. Na základě toho je možné dále pozměnit odstín pigmentu, výsledek lehce korigovat, či dolaďovat tvar dle přání klientky. Korekce neslouží k tomu, aby byl zákrok po každém sezení ztmavován, ale aby byl pigment v pokožce rovnoměrně rozložen a tím se zaručila jeho sytost a schopnost vydržet několik let.

Bolestivost permanentního make-upu je velice individuální, neboť každý klient má jinou toleranci vůči bolesti. Bolestivost zákroků je však minimální, neboť se používají nejkvalitnější možná dostupná anestetika.

Před provedením procedury jsou zákaznice seznámeny s kontraindikacemi a možnými riziky zákroku. Zároveň jsou seznámeny s průběhem hojení a s pravidly následné péče. Toto zákaznice stvrzují svým podpisem v písemném informovaném souhlasu.

Kontraindikace >>

Na jakékoli Vaše dotazy ráda odpovím osobně .