Náušnice je vhodné nastřelit dětem zhruba od 3 měsíců věku. Měly by být již dobře vyvinuté ušní lalůčky. Vhodné je nastřelení provádět s odstupem minimálně 2 – 3 týdnů od očkování. U starších dětí či dospělých pak kdykoliv.
Nastřelení náušniček dětem se provádí vždy za přítomnosti rodičů. Rodiče musí být přítomni do 18ti let věku dítěte. Nejprve jsou dítěti řádně zkontrolovány ušní boltce a po následné konzultaci s rodiči je pomocí speciální fixy naznačeno místo nastřelení. Poté se ucho dezinfikuje a umístí (nastřelí) samotný šperk do označeného místa nastřelovací pistolí. Po nastřelení se zkontroluje průběh vpichu a uzávěr náušnice. Před odchodem ze studia jsou rodiče řádně poučeni o správné péči, možných komplikacích a následné výměně popřípadě ponechání stávajícího šperku (náušnice značky ESTELLE jsou určeny k trvalému nošení a není nutné je měnit za jiné).
Výběr náušnic Estelle je veliký, Náušnice Estelle neobsahují alergizující prvky – zejména nikl. Jedná se o výrobky z chirurgické oceli leštěné bíle či pozlacené 24kt. zlatem. Náušnice mají uzávěr dříku ve formě puzety vyrobené z chirurgické oceli. V případě pozlacených náušnic je pozlacená i puzeta.
U pacientů (rodičů) panuje někdy mylná představa, že zadní část dříku může při nošení poranit pokožku. Náušnice jsou konstruovány tak, aby k poranění nemohlo dojít ani v případě zvýšeného tlaku dříku na pokožku (při kojení dětí, spánku atp.).
Komu není vhodné nastřelit náušnice?
Nastřelení není vhodné provádět dětem do 3 měsíců věku; všem akutně nemocným; těm, kteří mají v uchu útvar, který tam nepatří (někdy bývá v lalůčku tzv. atherom – ucpaná mazová žlázka); osobám úzkostným, které se obávají narušení akupunkturních drah; lidem trpícím poruchou krevní srážlivosti nebo užívajícím léky na "ředění" krve – zejména Warfarin.