Prodlužování řas,Permanentní make-up, Líčení, Kosmetika, Marcella Králová, Golčův Jeníkov

Marcella Králová
Vytisknout tuto stránku

Microblading

Takzvané vláskování obočí nebo 3D obočí se odborně nazývá Microblading.  Microblading je v současné době velmi oblíbená metoda ruční techniky permanentního make-upu obočí. Od klasické metody permanentního make-upu se liší použitím ručního pera.. Jedná o velmi šetrnou metodu. Vláskový vzhled obočí je vykreslován malou čepelkou tvořenou několika jemnými hroty. Nejedná o klasický řez, spíše o povrchové škrábnutí. Výsledkem je přirozené obočí.

Profesionálně provedený microblading není na první pohled vidět, přesto je zřejmé, že je na ženě něco jinak. Obočí je přirozené a nemusíte se obávat tučné linky ani narýsovaných čárek podle pravítka.
A to jsou důvody, proč ženy microblading chtějí. Bohužel ne pro každou ženu je čepelková úprava obočí vhodná. Microblading není pro každého.
Microblading nelze provádět u epilepsie nebo onkologických a dalších onemocnění, za kontraindikace se považují třeba i zvýšená teplota nebo počáteční fáze nachlazení. Kromě špatného zdravotního stavu není vhodné microblading provádět na mastné a pórovité pleti, na které pigment nedrží. Zohlednit je nutné i léky a spoustu dalších věcí.
Microblading se dělá každému na míru a výsledný efekt vydrží asi 1,5 roku.
Před samotným provedením zákroku se pigmentovaná část předkreslí, tvar i zvolený odstín si klientka odsouhlasí. Při práci jsou používána kvalitní anestetika a bolestivost je minimální. Jedná se o dvoufázový zákrok, po jednom (nejdéle do dvou měsíců) je nezbytné provést druhou fázi zákroku, která je korekční a umožňuje vyhodnotit usazení pigmentu.Tím se kresba definitivně dosytí.

O microbladingu  koluje na internetu spousta zvěstí, zejména od osob, které  se touto technikou nezabývají a nemají s ní patřičné zkušenosti. Proto je třeba správně vybírat svou stylistku .Jedná se UNIKÁTNÍ techniku permanentního make-upu, náročnou na zručnost, zkušenosti a estetické cítění stylistky PMU.

Microblading nabízí možnost změny barvy i tvaru pigmentované oblasti, ale rozhodně ho není možné považovat za trvalé tetování. Jde o dočasnou metodu v líčení, což má ale své výhody.
Trendy se mění , takže díky tomu, že pigmenty postupně blednou, až se úplně vytratí, je pak možné obočí přizpůsobovat aktuálním trendům a věku klientky.

Co se týče péče o obočí po zákroku, tak do vyloupání stroupků se obočí nesmí namočit. V ceně zákroku jsou i přípravky pro následnou péči včetně písemných pokynů a doporučení. V den zákroku klidně můžete jít večer do společnosti, otok je minimální a velice brzy odezní.
Veškeré podrobné dotazy Vám vždy ráda zodpovím osobně.

Obočí je velmi důležitou součástí výrazu obličeje. Tvář bez obočí je jako obraz bez rámu.