Prodlužování řas,Permanentní make-up, Líčení, Kosmetika, Marcella Králová, Kolín, Čáslav

Marcella Králová Ubryová
Vytisknout tuto stránku

Microblading

Takzvané vláskování obočí nebo 3D obočí se odborně nazývá Microblading.  Microblading je v současné době velmi oblíbená metoda ruční techniky permanentního make-upu obočí. Od klasické metody permanentního make-upu se liší použitím ručního pera.. Jedná o velmi šetrnou metodu. Vláskový vzhled obočí je vykreslován malou čepelkou tvořenou několika jemnými hroty. Nejedná o klasický řez, spíše o povrchové škrábnutí. Výsledkem je přirozené obočí.

Profesionálně provedený microblading není na první pohled vidět, přesto je zřejmé, že je na ženě něco jinak. Obočí je přirozené a nemusíte se obávat tučné linky ani narýsovaných čárek podle pravítka.
A to jsou důvody, proč ženy microblading chtějí. Bohužel ne pro každou ženu je čepelková úprava obočí vhodná. Microblading není pro každého.
Microblading nelze provádět u epilepsie nebo onkologických a dalších onemocnění, za  kontraindikace se považují třeba i zvýšená teplota nebo počáteční fáze nachlazení. Kromě špatného zdravotního stavu není vhodné microblading provádět na mastné a pórovité pleti, na které pigment nedrží. Zohlednit je nutné i léky a spoustu dalších věcí.
Microblading se dělá každému na míru a výsledný efekt vydrží asi 1,5 roku.
Před samotným provedením zákroku se pigmentovaná část předkreslí, tvar i zvolený odstín si klientka odsouhlasí. Při práci jsou používána kvalitní anestetika a bolestivost je minimální.

O microbladingu  koluje na internetu spousta zvěstí, zejména od osob, které  se touto technikou nezabývají a nemají s ní patřičné zkušenosti. Proto je třeba správně vybírat svou stylistku .Jedná se UNIKÁTNÍ techniku permanentního make-upu, náročnou na zručnost, zkušenosti a estetické cítění stylistky PMU.

Microblading nabízí možnost změny barvy i tvaru pigmentované oblasti, ale rozhodně ho není možné považovat za trvalé tetování. Jde o dočasnou metodu v líčení, což má ale své výhody.
Trendy se mění , takže díky tomu, že pigmenty postupně blednou, až se úplně vytratí, je pak možné obočí přizpůsobovat aktuálním trendům a věku klientky.

Co se týče péče o obočí po zákroku, tak do vyloupání se obočí nesmí namočit. Sportovat  však můžete již 14. den od zákroku.  V den zákroku klidně můžete jít večer do společnosti, otok je minimální a velice brzy odezní. Jediné, co vás může potrápit, je svědění, které je  ale  individuální.
Veškeré podrobné dotazy Vám vždy ráda zodpovím osobně.

Obočí je velmi důležitou součástí výrazu obličeje. Tvář bez obočí je jako obraz bez rámu.